Stany a kemping v centre Banskej Štiavnice

Romantická záhrada, hradby Starého zámku

Priamo v centre starobylého baníckeho mestečka poskytujeme priestor pre stany. Svahovitá záhrada, ktorá sa nachádza za Skautským domom, ponúka na tento účel viacero upravených plôch. Zážitok umocňuje bezprostredná blízkosť hradieb Starého zámku, ako aj krásny výhľad na mesto. Do výbavy patrí ohnisko, altánok, kuchynka s elektrinou, ako aj novovybudované sprchy a WC. Ponúkame takisto parkovanie. Poloha nášho ubytovania dovoľuje pešiu dostupnosť väčšiny atrakcií.

Pešou chôdzou sa dostanete do centra mesta za 3 minúty. V rámci mesta sa môžete prechádzať po rôznych trasách a obdivovať pamiatky, ako napríklad múzeum v Starom alebo v Novom zámku, či ďalšie historické zaujímavosti. Prejsť sa môžete aj do Botanickej záhrady, kde je viacero zaujímavých stromov či rastlín. K informačnému centru Banskoštiavnickej kalvárie sa dostanete po asi 20 minútach chôdze. Výstup k Hornému kostolu trvá ďalších približne 15 minút.

K jazeru (tajchu) Klinger sa dostanete za asi 20 minút (červená značka), k jazeru Veľká Vodárenská asi za 15 minút (zelená značka). Na turistickú križovatku Červená studňa prídete zo Skautského domu asi za 30 minút pešou chôdzou (zelená značka). Odtiaľto môžete pokračovať všetkými smermi podľa vašej ľubovôle, napríklad na vrch Paradajs. Jazero Ottergrund je peši dostupné za cca 30 minút (neznačená trasa po štiavnických chodníčkoch). Odtiaľ je možné ďalej pokračovať ďalšími turistickými trasami po okolitých horách. Dostupný je aj vrch Glanzenberg, ktorý bol v histórii ako prvý osídľovaný. V súčasnosti sú tam archeologické vykopávky a vedie tam nenáročný náučný chodník (Červená studňa – Glanzenberg – Úvozná ulica, prípadne sa dá prejsť aj opačným smerom).

Návrat hore